Ferstapen dominirao na prva dva treninga u Japanu

Vozač Red Bula Maks Ferstapen bio je najbrži na prvom treningu za VN Japana.

Izvor: B92
Podeli
Foto: Profimedia
Foto: Profimedia

Aktuelni svetski šampion je ostvario vreme od 1:33,597, što je bilo za 0,6 skundi brže od Karlosa Sajnsa u Ferariju, dok je treće meste zauzeo Lando Noris u Meklarenu.

Među desetoricom najbržih našli su se još i Šarl Lekler, Juki Cunoda, Fernando Alonso, Oskar Pjastri, Aleksander Albon, Lijam Loson i Lens Strol, dok je Meksikanac „Čeko“ Perez ostvario tek 11. najbrže vreme na FP1.

Ferstapen ima veliko vođstvo na čelu generalnog plasmana sa 374 boda, a prvi pratilac mu je timski kolega iz Red Bula Serhio Perez sa 223. Na trećem mestu je nekadašnji šampion Luis Hamilton sa 180.

Holandski vozač je dominirao i na drugom treningu gde je izvezao za 1:30,688, što je bilo za 0,320 sekundi brže u odnosu na vozača Ferarija Šarla Leklera. Treći je opet bio Lando Noris sa zaostatkom.

Trening je ranije završen jer je dva minuta pre isteka vremena Pjer Gasli doživeo udes, na sreću bez težih posledica.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.