LE: Kraj za Široki Brijeg, Olimpija se provukla u 93, prošao i Zrinjski

Kazahstanski Kajrat eliminisao je bosanskohercegovačkog predstavnika Široki Brijeg sa dve pobede po 2:1, u I kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

AKIzvor: B92
Podeli
Foto: EPA-EFE/CYRIL ZINGARO
Foto: EPA-EFE/CYRIL ZINGARO

U revanšu u Kazahstanu nije bilo golova do poslednjeg minuta, kada je Široki poveo 1:0 iz penala.

Međutim, u nadoknadi vremena Kajrat postiže dva pogotka i preokreće za duplu pobedu.

U poslednjim minutima dvomeča sa Rigom, ljubljanska Olimpija je izbegla šokantnu eliminaciju.

Olimpija je bila veliki favorit na kladionicama protiv letonske Rige, ali je uprkos dominatnoj predstavi na svom terenu, izgubila prvi meč na Stožicama sa 3:2.

Očekivalo se da Olimpija sve nadoknadi u Rigi, povela je "na vreme", u nadoknadi prvog poluvremena, ali nije uspevala da u drugih 45 minuta da još jednom probije bunker Rige.

Međutim, kada su svi očekivali poslednji sudijski zvižduk i veliko slavlje domaćina, sreća je konačno pogledala Slovence.

Lopta se dve puta odbila u kaznenom prostoru dok nije stigla do Luke Menala, koji šutira po zemlji, fudbal prolazi ispod ruke golmana Rige i završava u mreži za oduševljenje gostiju.

Jermenski Alaškert je izbacio makedonski Makedoniju Đorče Petrov sa ubedljivih 6:1 u dvomeču. Nakon 3:1 u Jerevanu, bilo je još ubedljivijih 3:0 u Skoplju.

Ventspils je prošao albansku Teutu uprkos minimalnom porazu u Albaniji, jer je slavio 3:0 na svom terenu u prvom meču.

I Brendbi se opustio u revanšu i izgubio 2:0 u Finskoj od Intera Turku, ali je domaćinu bilo nedostižno 1:4 iz Danske.

Aberdin se nakon 2:1 kod kuće kockao u Finskoj, Rovanijemi je poveo već u drugom minutu, ali penal u 27. vraća Škotima prednost ukupnu prednost.

Na kraju Aberdin stiže do preokreta, pogotkom Fergusona u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Kockala se i rumunska Univerzitatea, jer se opustila nakon gola za 2:0 u 54. minutu revanša, a posle 3:2 u Azerbejdžanu.

Međutim, Sabail postiže dva gola u roku od dva minuta sredinom drugog poluvremena i stiže na pogodak od potpunog egala.

Ipak, u poslednjem minutu Fortes otklanja stres na tribinama pogotkom za novu pobedu i II kolo.

Revanši I kola kvalifikacija za LE:
Tobol (Kaz) – Junese Eš (Lux) 1:1 (prvi meč 0:0)
Medur 22ag – Arslan 59p
Kajrat Almaty (Kaz) – Široki Brijeg (BiH) 2:1 (2:1)
Orazov 90+2, Kuat 90+3 – Bagarić 90p
Makedonija ĐP (Mkd) – Alaškert (Arm) 0:3 (1:3)
Nenadović 21, Galvao 68, Voskanjan 74
Teuta (Alb) – Ventspils (Lat) 1:0 (0:3)
Kalaku 48
Inter Turku (Fin) – Brendbi (Den) 2:0 (1:4)
Markula 52, Valenčić 56
Riga (Lat) – Olimpija Ljubljana (Slo) 0:2 (3:2)
Čekići 45+1, Menalo 90+3
Rovaniemi (Fin) – Aberdin (Sco) 1:2 (1:2)
Kada 2 –Kosgrouv 27p, Ferguson 90+4
Univerzitatea Krajova (Rou) – Sabail (Aze) 3:2 (3:2)
Čikildeu 28, Vatajelu 54, Fortes 90 – Ramazanov 67, Duventru 69
Levadija (Est) – Stjarnan (Ice) 3:2 (1:2) produžeci
Osipov 17, 89, Kruglov 105p – Ragnarson 25, Gudjonson 120+3

Dinamo Minsk (Blr) – Liepaja (Lat) 1:2 (1:1)
Fatai 90+1 – Spataru 10, Dodo 71
Levski (Bul) – Ružomberok (Svk) 2:0 (2:0)
Marijani 33, Alar 90+2
Apolon (Cyp) – Kaunas Žalgiris (Ltu) 4:0 (2:0)
Zelaja 5, 43p, 60, Šalai 83
Haugesund (Nor) – Kliftonvil (Nir) 5:1 (1:0)
Velde 5, 68, Samuelsen 36, Kone 45+1, Leite 52 –Menmenamin 17

Milsami (Mda) – FCSB (Rou) 1:2 (0:2)
Bolohan 47 – Dumitru 4, Oaida 42
Nefči Baku (Aze) – Speranta Nisporeni (Mda) 6:0 (3:0)
Platelas 18, 40, Mahmudov 24p, Dario 42, Džozef-Monrouz 67, Zulfugarli 78

Petrokub (Mda) – AEK Larnaka (Cyp) 0:1 (0:1)
Asubre 90+2
Torpedo Kutaisi (Geo) – Ordabaši (Kaz) 0:2 (0:1)
Mehanović 82, Badibanga 90+4
Vaduc (Lie) – Breidablik (Ice) 2:1 (0:0)
Kulibali 57, Švajcer 79
Žalgiris (Ltu) – Honved (Hun) 1:1 (1:3)
Antal 18 – Kamber 62
Zrinjski (BiH) – Akademija Pandev (Mkd) 3:0 (3:0)
Mandić 50, Govedarica 79, Gojković 90+2
Lopez 2 – Konor 47, Ramires 94
Hapoel Ber Ševa (Isr) – Lasi (Alb) 1:0 (1:1)
Sabag 69
Niderkorn (Lux) – Kork siti (Irl) 1:2 (2:0)
Bah 68 – Bakli 3, Mekarti 47
Engordani (And) – Dinamo Tbilisi (Geo) 0:1 (0:6)
Mediub 81

U toku/kasnije:

19.30 Krakovija (Pol) – Dunajska Streda (Svk) (1:1)
20:00 B36 Torshavn (Fai) – Krusejders (Nir) (0:2)
20:00 Hajduk Split (Cro) – Gzira (Mlt) (2:0)
20:00 Hibernijans (Mlt) – Soligorsk (Blr) (0:1)
20:00 Kukeši (Alb) – Debrecin (Hun) (0:3)
20:00 Fehervar (Hun) – Zeta (Mne) (5:1)
20:00 Mura (Slo) – Makabi Haifa (Isr) (0:2)
20:00 Norčeping (Swe) – Sent Patriks (Irl) (2:0)
20:30 Škupi (Mkd) – Pjunik (Arm) (3:3)
20:30 Vitebsk (Blr) – Kups (Fin) (0:2)
20:45 Balimena (Nir) – Malme (Swe) (0:7)
20:45 Budućnost (Mne) – Narva (Est) (2:0)
20:45 Domžale (Slo) – Balzan (Mlt) (4:3)
20:45 Kilmarnok (Sco) – Konahs Ki (Wal) (2:1)
20:45 Radnički Niš (Srb) – Flora (Est) (0:2)
20:45 Rendžers (Sco) – Sent Džozefs (Gib) (4:0)
20:45 Trnava (Svk) – Radnik Bijeljina (Bih) (0:2)
21:00 KR Rejkjavik (Ice) – Molde (Nor) (1:7)
21:00 Legija (Pol) – Evropa (Gib) (0:0)
21:00 Šamrok Rovers (Irl) – Bran (Nor) (2:2)

Utorak:
Banants (Arm) – Čukarički (Srb) 0:5 (prvi meč 0:3)
Klaksvik (Fai) – Riteriaj (Ltu) 0:0 (1:1)
Titograd (Mne) – CSKA Sofija (Bul) 0:0 (0:4)

Sreda:

Čuhura (Geo) – Fola (Lux) 2:1 (2:1)

Fudbal

strana 1 od 2 idi na stranu