LE: Slovan pobedio, ali mu neće biti lako na Kosovu VIDEO

Fudbaleri Slovana savladali su Feronikeli 2:1 (1:0) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

AKIzvor: B92 Kosovo
Podeli
Photo by Michael Regan/Getty Images
Photo by Michael Regan/Getty Images

Slovački tim je pogocima Nona i Šporara iz penala stekao dva gola prednosti koja bi mu garantovala miran revanš na takozvanom Kosovu.

Međutim, tim iz Glogovca postiže važan pogodak preko Hotija i najavljuje zanimljiv revanš za sedam dana.

Kao što je i najavljeno, sa slovački tim nisu igrali srpski fudbaleri Dejan Dražić i Aleksandar Čavrić, kojima je klub izašao u susret i dozvolio da "preskoče" duel sa kosovskom ekipom.

Slovan je imao više od igre u Bratislavi, skoro 20 puta je šutirao ka golu Feronikelija, ali su tek četiri udarca išla u okvir gola Smakićija.

Međutim, jedan od prvih je doneo vođstvo u devetom minutu. Skićija je prevarila lopta koja je posle šuta Nona iz slobodnog udarca pogodila živi zid i preletela golmana gostiju.

Slovan je duplirao prednost pola sata pre kraja. Štoper Feronikelija je oborio u kaznenom Andraža Šporara, koji je sam realizovao jedanaesterac.

S druge strane, gosti su vrebali svoju šansu i dočekali priliku u 67. minutu, kada je Mendurim Hoti kaznio lošu intervenciju domaće odbrane posle prekida i dao nadu kosovskom timu pred revanš.

Liga Evrope, II kolo kvalifikacija:
Slovan Bratislava – Feronikeli 2:1 (1:0)
Nono 9, Šporar 61p – Hoti 67

Četvrtak:
Pjunik – Jablonec
Ventspils – Gzira
Gabaka – Dinamo Tbilisi
AEK Larnaka – Levski
Partizani – Šerif Tiraspol
Utreht – Zrinjski
Čihura – Aberdin
Honved – Univerzitatea Krajova
Alaškert – FCSB
Arsenal Tula – Nefči Baku
Flora – Ajntraht Frankfurt
Naugesund – Šturm
Lehija – Brendbi
Mlada Boleslav – Ordabasi
Molde – Čukarički
Soligorsk – Esbjerg
Malatija – Olimpija
CSKA Sofija – Osijek
Hapoel Ber Ševa – Kajrat Almati
Lokomotiva Plovdiv – Trnava
Fehervar – Vaduc
Norčeping – Liepaja
Pjast – Riga
Lucern – Klaksvik
AZ Alkmart – Haken
Aris – AEL
Dunajska Streda – Atromitos
Gent – Vitorul
Junese Eš – Gimaraeš
Budućnost – Zorja
Domžale – Malme
Rendžers – Niderkorn
Strazbur – Makabi Haifa
Vulverhempton – Krusejders
Espanjol – Stjarnan
Legija – Kups
Šamrok – Apolon
Torino – Debrecin
Valuir – Ludogorec

Fudbal

strana 1 od 2 idi na stranu