Liga sampiona
Liga sampiona

Saka neizvestan za derbi Premijer lige

Fudbaler Arsenala Bukajo Saka mogao bi duže vreme da odsustvuje van terena zbog povrede, koju je zaradio na meču drugog kola Lige šampiona protiv Lensa.

Izvor: B92, Tanjug
Podeli
Foto: Profimedia
Foto: Profimedia

Arsenal je poražen od Lensa 2:1, a Saka je zbog povrede morao da izadje iz igre u 34. minutu.

Britanski mediji navode da će stepen povrede fudbalera Arsenala biti poznat posle povratka ekipe u London i detaljnih lekarskih pregleda.

"Ne izgleda dobro. Odlučili smo da ne nastavi utakmicu, a brine nas njegova povreda", rekao je menadžer Arsenala Mikel Arteta.

Britanski mediji podsećaju da je Saka bio u startnoj postavi Arsenala na čak 87 uzastopnih utakmica u Premijer ligi.

"On zaista nije propuštao utakmice. Nije igrao protiv Brentforda u Liga kupu prošle nedelje, to je bilo sve", dodao je Arteta.

Upitan da li žali što je Saku uvrstio u tim u utakmici protiv Lansa, Arteta je odrično odgovorio.

"Radovao se što će igrati, kao i svaki drugi igrač. Ovo je bila važna utakmica u Ligi šampiona. Dobio je udarac u stopalo u prošloj utakmici i bio je dobro. Sada je pokušao petom, što je potez koji može da izazove povredu. Poslednji problemi su bili više udarci nego nešto više. Nije propuštao utakmice, dali smo mu odmor prethodne sedmice protiv Brentforda i to je sve", naveo je Arteta

Saka će najverovatnije da propusti duel sa Mančester sitijem u Premijer ligi, koji je na programu osmog oktobra.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

strana 1 od 3 idi na stranu