Poraz Srbije u Ligi nacija
Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije, pretrpela je drugi poraz u Antaliji u okviru I sedmice V Lige nacija 2023.
SNIzvor: B92
Turska je večeras pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 24:26, 25:17, 25:15 i 25:21, posle 105 minuta igre.
Izabranice Đovanija Gvidetija nisu uspele da iznenade kompletni sastav Turske, pojačan Melisom Vargas. U prvom setu su seniorke Srbije uspele da naprave preokret. Turkinje su vodile sa 18:13, pa 20:15 i 24:22, ali je Srbija serijom 6:0 stigla do 26:24 i vođstva od 1:0 u setovima. U nastavku su izabranice Danijelea Santarelija bile dominantne i zasluženo su stigle do pobede od 3:1.
Srbija će treći meč u Turskoj odigrati u subotu, 3. juna od 13.00 časova po našem vremenu protiv Poljske, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.
Srbija će četvrti meč u Antaliji odigrati u nedelju, 4. juna protiv Kanade od 16.00 časova po našem vremenu.
Rivali Srbiji u Braziliji (13 – 18. jun) biće Japan, Brazil, Tajland i Hrvatska. U Brazilu će igrati i SAD, Nemačka i Koreja.
Srbija će u Suvonu (27. jun – 2. jul) igrati protiv Kine, Nemačke, Dominikanske Republike i Bugarske. U Koreji će pored domaćina još igrati SAD i Poljska.
Srbija u takmičenju po grupama neće igrati protiv Italije, Holandije i Koreje.
Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkašica odigrati od 12. do 16. jula u Arlingtonu (Teksas) u SAD.
Sistemom takmičenja Lige nacija predviđeno je da se za svaku sedmicu takmičenja formiraju po 2 grupe sa po 8 selekcija, kao i da takmičenje u okviru jedne sedmice traje 6 dana, od utorka do nedelje.
Svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica tokom 3 sedmice, odnosno 4 meča za 6 dana tokom jedne sedmice.
Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od utakmica četvrtfinala.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.