Dobrić u sjajnoj formi, Nedović se vratio na vreme, Rebić ruši Budućnost

Prethodne nedelje standardni, povremeni i potencijalni reprezentativci Srbije imali su zapažene uloge u klupskim takmičenjima.

Podeli
 STARSPORT/ Pedja Milosavljevic
STARSPORT/ Pedja Milosavljevic

Krećemo od Superlige i Ognjena Dobrića. Bek Crvene zvezde nalazi se u sjajnoj formi od finala ABA lige i jedan je od najkorisnijih igrača šampiona Srbije. Prethodne nedelje imao je veoma dobre partije i najkonstantniji je igrač crveno-belih.

Ostaćemo na Balkanu, samo idemo do Crne Gore. Tamo je u toku finale plej-ofa u kojem se sastaju Mornar i Budućnost. Podgoričani su vodili sa 2-0 u seriji, međutim ekipa iz Bara se vratila i na krilima Rebića i Lukovića došla do 2-2.

Prelazimo Jadransko more i dolazimo do Milana. Ekipa iz istoimenog grada plasirala se u polufinale Palakanestra, a Nemanja Nedović se konačno vratio na teren i pružio je dobre minute treneru Pjaniđaniju u odlučujućoj petoj utakmici protiv Avelina.

Plej-of igra se i u Turskoj gde odlične partije pružaju Marko Gudurić, Nikola Kalinić, Vasilije Micić i Stevan Jelovac.

Ukoliko vas zanimaju ostale partije standardnih, povremenih i potencijalnih reprezentativaca Srbije, ovo je pravo mesto za vas.

Svetsko prvenstvo u Kini na programu je od 31. avgusta do 15. septembra, a Srbija se nalazi u grupi D sa selekcijama Italije, Filipina i Angole.

Superliga Srbije

Pedja Milosavljevic / STARSPORT
Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Osmo kolo

FMP – Crvena zvezda 62:77
Stefanpot (FMP) – 12p, 2sk, 5as, 5izg za 29 min.
Aleksa Uskoković (FMP) – 2p, 4sk, 1as, 2izg za 19 min.
Stefan Momirov (FMP) – 3p, 4sk, 1as, 1izg za 14 min.
Branko Lazić (Crvena zvezda) – 9p, 2sk, 1as za 20 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda) – 19p, 2sk, 2ukr, 1izg za 25 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda) – 4p, 3ukr, 2izg za 19 min.
Boriša Simanić (Crvena zvezda) – 5p, 3sk, 1as za 23 min.
Dušan Ristić (Crvena zvezda) – 2p, 8sk, 1as, 1izg, 1bl za 15 min.
Aleksa Radanov (Crvena zvezda) – nije igrao.
Nemanja Nenadić (Crvena zvezda) – nije igrao.

Dinamik – Partizan 62:91
Vanja Marinković (Partizan) – 2p, 1sk, 2as, 1ukr, 1izg za 10 min.
Rade Zagorac (Partizan) – 7p, 2sk, 4as, 2izg za 25 min.
Ognjen Jaramaz (Partizan) – 12p, 5sk, 3as, 2ukr, 1izg za 16 min.
Nikola Janković (Partizan) – 7p, 5sk, 2as, 2ukr, 2izg za 25 min.
Stefan Janković (Partizan) – 21p, 5sk, 1as, 1ukr, 1izg za 25 min.
Markopecarski (Partizan) – 7p, 8sk, 2izg za 15 min.

Mega Bemaks – Sloboda 96:66
Luka Ašćerić (Mega Bemaks) – 5p, 3sk, 5as, 1izg za 23 min.
Nikola Mišković (Mega Bemaks) – 18p, 5sk, 5as, 5ukr, 8izg, 2bl za 33 min.

Tamiš – Novipazar 72:89
Nemanja Krstić (Novi Pazar) – 22p, 6sk, 6as, 2ukr, 3izg za 36 min.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Deveto kolo

OKK Beograd – Crvena zvezda78:93
Branko Lazić (Crvena zvezda) – 8p, 1sk, 2as, 2ukr, 1izg za 20 min.
Ognjen Dobrić (Crvena zvezda) – 12p, 1ukr, 1izg za 15 min.
Aleksa Radanov (Crvena zvezda) – 7p, 4sk, 1as, 2ukr, 4izg za 26 min.
Nemanja Nenadić (Crvena zvezda) – 13p, 4sk, 8as, 2ukr, 6izg za 20 min.
Dejan Davidovac (Crvena zvezda) – 8p, 2sk, 5as, 2ukr, 2izg za 16 min.
Boriša Simanić (Crvena zvezda) – 3p, 2sk, 1as, 1ukr, 2izg, 2bl za 22 min.
Dušan Ristić (Crvena zvezda) – 4p, 5sk, 1as, 1ukr, 2izg, 1bl za 22 min.

Partizan NIS – Novi Pazar 93:67
Vanja Marinković (Partizan) – 13p, 2sk, 1as za 17 min.
Rade Zagorac (Partizan) – 9p, 4sk, 2as za 19 min.
Ognjen Jaramaz (Partizan) – 13p, 3sk, 6as, 2ukr, 1izg za 28 min.
Nikola Janković (Partizan) – 7p, 8sk, 2as za 23 min.
Stefan Janković (Partizan) – 3p, 3sk, 1as, 1izg za 16 min.
Markopecarski (Partizan) – 11p, 4sk, 2as, 2ukr, 1izg za 13 min.
Nemanja Krstić (Novi Pazar) – 14p, 3sk, 3as, 2ukr za 34 min.

Mega Bemaks – Dinamik 125:98
Luka Ašćerić (Mega Bemaks) – 8p, 4sk, 3as, 2izg za 18 min.
Nikola Mišković (Mega Bemaks) – 30p (6/11 za tri poena), 6sk, 2as, 1ukr, 3izg, 1bl za 30 min.

Dunav – FMP 67:79
Stefan Pot (FMP) – 9p, 5as, 2ukr, 1izg, 1bl za 19 min.
Aleksa Uskoković (FMP) – 14p, 3sk, 3as, 2ukr za 20 min.
Stefan Momirov (FMP) – 8p, 7sk, 1ukr, 4izg za 22 min.

Crna Gora – Finale plej-ofa

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto
Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Prvi meč

Budućnost – Mornar 102:68
Uroš Luković (Mornar) – 7p, 7sk, 3as, 2izg, 3bl za 22 min.
Nikola Rebić (Mornar) – 12p, 4sk, 5as za 26 min.

Drugi meč

Mornar – Budućnost 74:84
Uroš Luković (Mornar) – 12p, 7sk, 2as, 1ukr, 2bl za 28 min.
Nikola Rebić (Mornar) – 11p, 3sk, 8as, 1izg za 32 min.

Treći meč

Budućnost – Mornar 68:76
Uroš Luković (Mornar) – 8p, 7sk, 3as, 1izg, 1bl za 19 min.
Nikola Rebić (Mornar) – 22p, 4sk, 7as, 3izg za 35 min.

Četvrti meč

Mornar – Budućnost 94:76
Uroš Luković (Mornar) –12p, 9sk, 1as, 1bl za 23 min.
Nikola Rebić (Mornar) – 16p, 2sk, 8as, 2ukr, 3izg

Italija – Četvrtfinale plej-ofa

 STARSPORT/ Pedja Milosavljevic)
STARSPORT/ Pedja Milosavljevic)

Drugi meč

Venecija – Trento 69:51
Nikola Jovanović (Trento) – 7p, 3sk, 1as, 1bl za 11 min.

Treći meč

Avelino – Armani Milano 69:62
Nemanja Nedović (Armani Milano) – 5p, 2sk, 2ukr, 1izg 14 min.

Trento – Venecija 72:59
Nikola Jovanović (Trento) – 4p, 6sk, 3izg za 13 min.

Četvrti meč

Avelino – Armani Milano 80:86
Nemanja Nedović (Armani Milano) – 2sk, 2as, 1ukr, 1izg za 15 min.

Trento – Venecija 61:51
Nikola Jovanović (Trento) – 9p, 3sk, 1izg za 9 min.

Peti meč

Armani Milano – Avelino 92:76
Nemanja Nedović (Armani Milano) – 13p, 4sk, 3as, 2ukr, 1izg za 19 min.

Španija, Turska:

Pedja Milosavljevic / STARSPORT
Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Unikaha – Andora 72:66
Dragan Milosavljević (Unikaha) – 6p, 3sk, 2as, 3ukr za 20 min.

Breogan – Burgos 76:95
Goran Huskić (Burgos) – 6p, 3sk, 4as, 1ukr, 2izg za 21 min.

Turska – Četvrtfinale plej-ofa

Prvi meč

Fenerbahče – Turk Telekom 82:72
Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 15p, 6sk, 1ukr, 3izg za 29 min.
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 17p, 6sk, 2as za 34 min.

Anadolu Efes – Banvit 81:72
Vasilije Micić (Anadolu Efes) – 14p, 7sk, 2as, 1ukr, 1izg za 13 min.

Galatasaraj – Gacijantep 79:61
Stevan Jelovac (Gacijantep) – 18p, 4sk za 24 min.

Drugi meč

Turk Telekom – Fenerbahče 88:85
Nikola Kalinić (Fenerbahče) – 10p, 6sk, 6as, 2izg za 32 min.
Marko Gudurić (Fenerbahče) – 15p, 1as za 22 min.

Gacijantep – Galatasaraj 79:69
Stevan Jelovac (Gacijantep) – 14p, 3sk, 1izg za 30 min.

Nemačka, VTB

Pedja Milosavljevic / STARSPORT
Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Četvrtfinale plej-ofa

Drugi meč

Braunšvajg – Bajern 74:84
Stefan Jović (Bajern) – 12p, 3as, 2izg za 21 min.
Vladimir Lučić (Bajern) – 15p, 7sk, 3as za 27 min.
Nemanja Dangubić (Bajern) – 2p, 2sk za 12 min.
Milan Mačvan (Bajern) – nije igrao (povreda).

VTB LIGA –polufinale plej-ofa

Prvi meč

CSKA – Zenit 98:82
Marko Simonović (Zenit) – 4p, 1sk, 1as za 19 min.

Drugi meč

CSKA – Zenit 83:81
Marko Simonović (Zenit) – 5p, 8sk, 3as, 2ukr, 1izg za 30 min.

strana 1 od 2 idi na stranu